Şömine Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şömine sahibi olmadan önce şömineyi kurmak istediğiniz odanın büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. Odanın büyüklüğüne göre şömine modelleri seçmeli veya şömine tasarlayacaksanız

eğer, yine odanızın büyüklüğüne ve dekoruna göre tasarım yapmalısınız. Bildiğiniz gibi, şömine modelleri farklı gruplara ayrılır ve hepsinin birbirinden farklı özellikleri ve odaya kattıkları havaları vardır.

”Şömine” fikri, tahmin edildiği üzere eski çağlarda yaşamış olan insanların, ortamı ısıtma veya yemek pişirme amacı ile ortaya çıkmış bir fikir olduğu düşünülmektedir. Bahsedilen ”şömine” günümüzde ki modern şöminelere kıyasla, bir kaç odun ve taştan elde edilen ateş olmaktadır. 17. yüzyılda yaşayan, İngiltere Kralı II. Charles’ın yeğeni Prens Ruppert, hava akımı çalışmaları ve gelişmiş baca sistemleri ile şömine kavramını, o zamanlara göre başka bir boyuta taşımıştır. Bu dönemlerden sonra dekorasyon anlamında kullanılmaya da başlanan şömineler, asırlardır insanoğlunun ısı kaynağı olmuş ve tarihsel bir yapı haline gelmiştir. Bu durumda günümüzde kullanılan modern şömineler ise insanların ilgi odağı haline gelmiştir.

Daha önce şömine kullanmayan ve modern şömine tasarlamak isteyen müşterilerimize ayrıcalık sunduğumuz gibi, sizlere bu konu hakkında daha detaylı bilgi vermek isteriz. Bu sayede şömine kullanımı konusunda sizleri aydınlatıyor, aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.