Orta Şömine Nedir?

Orta şöminenin farkları nelerdir? diye sorarsanız, tek farkı salonun veya şömineyi koyacağınız odanın kenarında değil, tam olarak ortasında bulunmasıdır. Orta şömineler isminde bahsedildiği

gibi, odanın ortasına kurulur ve sizlere bulunmuş olduğunuz ortamın, her noktasından seyir avantajı sağlar. Odanın ortasında bulunması, ortama daha hızlı sıcaklık yaymasının en belirgin avantajıdır. Bu orta şömineler, dilerseniz bioethanol, odunlu, doğalgazlı şömineler olabilir. Sadece odanın ortasında bulunması ayrı bir model daha yaratmış olur. Orta şömine modelleri sizlere önerdiğimiz modellerden biri olduğunu hatırlatır, modern tasarımlarının bulunduğunun altını çizeriz.

Orta şömine modelleri, genellikle restoran, otel ve geniş salonlu evler de tercih edilir. Şömineyi koyacağınız alanın geniş, ve ferah olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Kurulumu ise çok zaman almaz, kullanımı şömine tipine göre değişir. Orta şömine almak istiyorum diyenlerin pişman olmayacağı, hem ısıtma hem de görünüm açısından fazlasıyla tatmin edecek olan orta şömine modelleri son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.